Įvairūs,  Šventės

Rugsėjo pirmosios sutikimas

Artėjant mokslo metams daugelis tėvų pradeda ruošti ne tik mokyklinių reikmenų sąrašą, bet ir kuria planus kur ir kaip paminės rugsėjo pirmosios šventę. Žinoma, dažniausiai kiekviena mokykla organizuoja šventinę programą, susitikimą su klasių auklėtojais, tačiau tėvai taip pat kuria planus, ką galėtų nuveikti su vaikais. Dažnam gali atrodyti, o kam dar reikia papildomų švenčių namuose su tėvais ir artimaisiais. Bet kiekviena rugsėjo pirmoji yra ypatinga, nes ji simbolizuoja ne tik mokslo metų pradžią, tačiau ir tai, kad vaikas dar labiau paaugo ir sulig kiekvienais metais darosi vis labiau subrendęs. Skamba lyg dar vienas gimtadienis, tiesa?

Rugsėjo pirmoji svarbi ne tik tėvams, bet ir vaikams. Jiems tai dar viena proga pabūti kartu su tėvais prieš mokslo metus. Daugelis po šventės mokyklose keliauja į kavines ar restoranus, ten skaniai papietauja ir viskas tuo baigiasi. Žinoma, tėvams juk reikia grįžti į darbus, tai net ir toks kuklus pasisėdėjimas kelia visiems malonius jausmus. Tačiau yra tokių šeimų, kurios šią dieną iškylauja gamtoje, mėgaujasi maistu gamintu ant laužo ir su nekantrumu laukia vidurnakčio, kuris simbolizuoja įsigaliojusius mokslo metus. Vakarą dar įspūdingesniu padaro gintaro dulkės. Ko gero dažnas žino, kad jų metimas į ugnį ir norų galvojimas suteikia visam vakarui magijos. Taip yra ne tik dėl to, jog tikimasi, kad visi norai išsipildys, bet ir dėl to, kad gintaro dulkės patekusios į ugnį padidina kelis kartus liepsną ir pasigirsta nuostabus spragsėjimas. Būtent taip spragsi dažnas mokyklinukas prieš mokslo metus, tarsi laukdamas kažko stebuklingo, kažko neįprasto ir naujo.

Tėvai žino, kad tokia pakili nuotaika truks neilgai, nes neilgai trukus vaikai pajus, kad mokykla reikalauja daug jėgų, vaikai supras, kad vasarą baigėsi ir jau metas surimtėti bei kibti į darbus. Būtent dėl šios priežasties reikia kiek įmanoma smagiau atšvęsti rugsėjo pirmąją. Tik taip grįžimas į mokyklą neatrodys toks skausmingas, o vasara visada išliks atmintyje kaip smagus nuotykis, kuris neilgai trukus vėl galės tęstis.