Įvairūs

Praradote darbą? Nesijaudinkite, turime keletą patarimų

Neseniai Lietuvoje praėjęs karantinas paliko nemažai „pėdsakų“. Šių metų liepos mėnesio duomenimis, Lietuvoje nedarbo lygmuo pasiekė aukščiausią tašką. Tai šiek tiek ir stebina, ir kartu baugina. Kiekvieną dieną vis daugiau lietuvių praranda pastovią savo darbo vietą, negali išsimokėti už nuomą, komunalines paslaugas ar maistą. Suprantama, tokia situacija tikrai nepavydėtina ir tikimės, kad nei vienam iš mūsų nereikės jos patirti savu kailiu. Tačiau, kaip ir bet kur kitur, tikrai tokių nelaimėlių atsiranda, ir kasdien jų vis daugiau. Mūsų nuomone, labai pergyventi tikrai nereiktų. Pateiksime keletą itin naudingų patarimų, kurie padės greitai stabilizuoti savo finansinę situaciją ir pradėti ieškotis naujo darbo.

Peržiūrėkite savo išlaidas

Jeigu staiga netekote savo darbo, tai gana puiki proga ramiai atsisėsti ir peržiūrėti visas savo mėnesines išlaidas. Deja, daugelis iš mūsų tam neskiria pakankamai laiko, jei išvis jo skiria. Tad nieko nelaukite ir peržvelkite tiek buvusias savo pajamas, tiek ir sumas, kurias kiekvieną mėnesį išleidžiate. Galbūt rasite sumas, be kurių tikrai galite apsieiti. Vadovaukitės tokia logika, kad kiekvienas sutaupytas euras – uždirbtas euras. Peržvelgę ir atsisakę tam tikrų, dažniausiai, ne visai reikalingų išlaidų kaip mat pasijausite geriau.

Stabilizuokite esamą padėtį

Galime drąsiai teigti, kad per kelias dienas darbo nerasite, bet ką tikrai galite padaryti, tai stabilizuoti jau esamą finansinę padėtį. Daugelyje kredito bendrovių teikiamos paskolos bedarbiams leis gauti papildomų pajamų, už kurias galėsite apmokėti einamas išlaidas, tokias kaip buto nuoma, komunaliniai mokesčiai, nusipirkti maisto ar užsipilti kuro. Tai išties nebloga idėja, kadangi laimėsite šiek tiek laiko, pasigerinsite savo asmeninius finansus, o jau tada drąsiai ir gana ramiai pradėsite ieškotis naujo darbo.

Darbų paieška

Netekusiems darbo, tiesiogine to žodžio prasme, prasideda lengva panika. Tad jeigu pasinaudojote anksčiau pateiktu patarimu ir apsirūpinote, kad bent kelis mėnesius jums nestigtų pinigų, tikrai galėsite ramiai vaikščioti į visus darbo pokalbius. Stenkitės pokalbių su potencialiu darbdaviu metu pateikti save iš pačios geriausios pusės, tačiau jokiu būdu nemeluokite ir negražinkite faktų apie save. Net jeigu ir „praslysite“, vėliau galite labai smarkiai susikomplikuoti santykius ne tik su vadovu, bet ir su naujais bendradarbiais.