Laisvalaikis

Nepakeliantiems karštų orų – vasaros atostogos Europoje

Nesvarbu, ar jūsų vasaros atostogų planuose seniai lauktos šeimos atostogos, romantinė kelionė, ar tiesiog trumpas apsilankymas svetimoje šalyje, išsirinkti kelionės tikslą yra iš ties sudėtinga. Daugeliui žmonių atostogos siejasi su saulėtais bei karštais orais ir ramiu gulėjimu ant paplūdimio gulto. Tačiau tokios atostogos turi ir minusų – rizika nudegti saulėje, nuolatinis prakaitavimas, didelė drėgmė ir nuolat erzinantys vabzdžiai.

Jei nesate vienas iš daugumos ir norite išvengti nudegimų, prakaitavimo ir kitų, su tuo susijusių nemalonių pojūčių, siūlome apsilankyti Europos šalyse, kuriose net ir vasaros viduryje galėsite išvengti aukštų temperatūrų ir deginančios saulės.

Nežemiškoji Islandija

Vasaros metu dienos Islandijoje yra neįtikėtinai ilgos, todėl galėsite nevaržomai leistis į žygius kalnais, jodinėti žirgais arba užsiimti šalyje populiaria veikla – plaukiojimu kanoja. Būnant Islandijoje nepamirškite aplankyti vieno iš didžiausių ir žinomiausių krioklių šalyje – „Skogafoss“ krioklio. Iš didelio aukščio krentanti vandens srovė sukuria įspūdingą reginį ir į perkūniją panašų garsą. Islandijoje gausu iš žemės besiveržiančių karštų vandens srovių baseinų, kuriuose galėsite išsimaudyti ir pasikaitinti, bei pasijausti tarsi būdami SPA centre.

                      Pragyvenimo lygis Islandijoje yra pakankamai aukštas, todėl planuodami kelionę apsvarstykite savo biudžetą ir galimas išlaidas. Jei Islandija yra jūsų svajonių šalis, tačiau jus riboja jūsų finansinės galimybės, apsvarstykite kreditavimo galimybę. Internete nesudėtingai galite rasti jūsų poreikius atitinkantį greitųjų kreditų bendrovių pasiūlymą, kurio pagalba galėsite įgyvendinti savo svajonę. 

Airijos gamtos grožis

Airijos gamtos didybė gniaužia kvapą net ir daug mačiusiems keliautojams. Įspūdingi kalnai ir su ūkanota jūra susiliejantys skardžiai suteikia nepamirštamą reginį, kurį galite įamžinti fotoaparatais ir turėti visą gyvenimą išliekantį prisiminimą. Nesvarbu, kurioje Airijos dalyje lankysitės, šioje šalyje jums neteks patirti alinančių vasaros karščių. Vasaros metu vidutinė temperatūra šioje šalyje siekia 20 laipsnių šilumos, todėl kelionės metu neteks prakaituoti ir patirti diskomforto. Ištroškusiems gamtos, Airijoje yra daugybė nacionalinių parkų ir lankytinų objektų, kuriuos galite lankyti keliaudami nuomotu automobiliu arba pasinaudoję vietinių turizmo agentūrų pasiūlymais.  

Pažintis su Švedija

Švedijos sostinė Stokholmas – tai didžiausias šalies miestas, įsikūręs Baltijos jūros pakrantėje. Vidutinė temperatūra vasarą čia siekia 20 laipsnių šilumos, todėl karščio mėgėjams gali tekti nusivilti. Be to, nakties metu temperatūra gali nukristi ir iki 10 laipsnių šilumos, todėl prieš keliaudami, pasirūpinkite tinkamais drabužiais.

Stokholme rasite daugybę restoranų ir užkandinių, siūlančių patiekalus, pagamintus iš ką tik Baltijos jūroje sugautų žuvų. Vasaros metu Baltijos jūros vanduo sušyla iki 15 – 17 laipsnių šilumos, todėl jis puikiai tiks visiems norintiems atsigaivinti ir išsimaudyti bangose. Viduramžių laikus menantis senamiestis, šviežia žuvis ir jūra – viską rasite vienoje vietoje – Stokholme!

Norvegijos fiordai ir pulsuojanti jos sostinė

Ko gero dažnam keliautojui Norvegija siejasi su jūra, natūralia gamta ir pasakiško grožio fiordais. Kaip ir daugelyje šiaurinių valstybių, vasaros metu Norvegijoje dienos yra labai ilgos, o naktys – trumpos, todėl nusiteikite ilgiems pasivaikščiojimams ir įspūdingiems vaizdams. Šalyje galėsite keliauti neapsakomo grožio kalnais, pasiplaukioti kateriais ar net išmėginti pramoginę žvejybą jūroje!

Pietinėje šalies dalyje įsikūrusi sostinė Oslas siūlo daugybę kultūrinių ir pramoginių lankytinų objektų. Mieste gausu meno parodų, galerijų, veikia muziejai ir organizuojamos įvairios ekskursijos turistams. Nors vasaros naktys čia trumpos, Norvegijos sostinė niekada neužmiega. Pasivaikščioję po naktinį Oslą galėsite apsilankyti bei pasilinksminti šurmuliuojančiuose baruose ir populiariausiuose naktiniuose klubuose.