Namams,  Verslas

Lietuvoje populiarėja saulės parkai: kaip prisijungti?

Pastaruoju metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, labai populiarėja saulės energijos įdarbinimas. Vis daugiau žmonių domisi, kaip įsirengti saulės elektrinę arba kaip tapti nepriklausomu elektros gamintoju. Pasirodo, šiuo metu tam yra ypač palankios sąlygos. Netgi tie, kurie negali įsirengti elektrinės namuose, gali rasti sprendimo būdų. Tam Lietuvoje veikia dideli saulės parkai. Čia laukiami visi.

Kaip pradėti naudotis?

Saulės parkai yra milžiniškos nutolusios elektrinės, kurios įrengiamos įvairiose vietose. Lietuvoje kiekvienais metais atidaroma vis daugiau saulės parkų, todėl norintys, gali pradėti naudotis šia galimybe bet kada ir gyvendami bet kuriame mieste. Tereikia surasti Jums patikusį saulės parką. Pavyzdžiui, galima netgi nuvykti įvertinti, koks tai saulės parkas, kaip jis įrengtas, kokie saulės kolektoriai jam panaudoti. Tuomet reikia apskaičiuoti, kokia parko dalis reikalinga Jums, kad galėtumėte sutaupyti elektros išlaidų.

Tai apskaičiuoti labai lengva. Reikia nustatyti, kiek elektros energijos per metus išnaudojate savo poreikiams. Tokio dydžio elektrinė Jums ir bus reikalinga. Tai galima paskaičiuoti patiems arba pasinaudoti internete esančia saulės elektrinės skaičiuokle. Tuomet reikia kreiptis į saulės parko administratorių ir išsipirkti tokio dydžio elektrinę parke, kokia Jums reikalingas.

Kiek kainuoja prisijungti?

Saulės parkai yra labai dideli, todėl jame galite išsirinkti kokio norite dydžio elektrinę. Kaina priklauso nuo elektrinės dydžio. Skaičiuojama, kad populiariausia 5 kW saulės elektrinė saulės parke kainuoja iki dešimties tūkstančių eurų. Tačiau galite pasinaudoti valstybine parama, kuri finansuoja iki trečdalio saulės elektrinės kainos. Tai puiki galimybė, jeigu anksčiau svarstėte, jog reikėtų įsirengti saulės elektrinę. Be to, labai patogu, jog patiems nebūtina rūpintis paramos tvarkymu. Kreipkitės į saulės parko administratorių ir pasiteirauti, ar jie nepadeda tarpininkaudami ir ar negali pasirūpinti reikalingų dokumentų paramai gauti paruošimu. Taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, jog viskas buvo atlikta taip, kaip priklauso. Liks tik sulaukti teigiamo atsakymo apie paramos skyrimą.

Kaip žinoti, kiek sutaupau?

Saulės parkų administravimas šiandien tampa vis šiuolaikiškesniu ir vis išmanesniu. Todėl viską apie savo saulės elektrinės veiklą galėsite sužinoti prisijungę prie savitarnos svetainės. Ten bus pateikiama visa Jums aktuali informacija, nuolat galėsite stebėti, kaip Jums sekasi, kiek elektros pagaminate ir netgi apskaičiuoti, kiek sutaupote.