Finansai

Kokią verslo formą pasirinkti?

Kiekvienam žmogui pradėti verslą sekasi skirtingai – vieniems viskas sekasi lengviau, o kitiems būna gerokai sunkiau. Tai lemią daug priežasčių ir tikrai nėra vieno recepto, kuris padėtų visiems pasiekti norimus tikslus per itin trumpą laiką. Be abejo, reikia prisiminti, kad verslą apsilanko ne tik sėkmė. Jus gali aplankyti ir nepasisekimas, kuris baigsis nemažai nuostoliais. Kai kuriems žmonėms tie nuostoliai skaudžiai kerta per asmeninį gyvenimą, nes vis dėlto – kai kurie pasirenka tokią veiklos įteisinimo formą, kuri verčia imtis asmeninės atsakomybės.

Specialistai pabrėžia, kad Lietuvoje yra ne viena verslo forma ir kiekviena pasirenkama esant vis kitoms aplinkybėms. Pavyzdžiui, individualių įmonių savininkams tenka prisiimti asmeninę atsakomybę, jeigu įmonė bankrutuoja. Būtent tokių įmonių savininkai atsako savo asmeniniu turtu. Uždarosios akcinės bendrovės naudingos tuo, kad esant bankrotui, atsako būtent pats UAB, o ne jos akcininkai t.y. neatsakoma asmeniniu turtu.

Svarstote kokią verslo formą pasirinkti? Pirmiausia turėtumėte gerai apžvelgti savo situaciją ir verslo planą. Jeigu jūs ketinate teikti paslauga visiškai vieni, tuomet galbūt reikėtų save išbandyti kaip laisvai samdomu specialistu? Tai reiškia, kad galbūt nereikėtų steigti įmonės, o tiesiog įregistruoti individualią veiklą? Tai nieko nekainuos, o mokesčiai irgi yra be galo maži. Tokiu atveju, veiklą galėtumėte pradėti bet didelių registravimo išlaidų ir kas žino – galbūt tokia verslo forma jums apskritai bus geriausia?

Jeigu nusprendėte, kad veikla bus registruojama per įmonę t.y. registruosite įmonę, turite pasidomėti kaip viskas vyksta. Matote, kad ir tie patys UAB – gali būti registruojami keliais būdais. Kiekvienas tų būdų reikalauja skirtingos pinigų sumos.

Registruojant uždarąją akcinę bendrovę per tarpininkus, galima sutaupyti, nes jie siūlo papildomas paslaugas – registracijos adresus, padeda formuoti kapitalus ir t.t. Aišku, galite registruoti įmonę tradiciniu būdu – patys ir viską darant taip, kaip nurodo teisės aktai ir tvarka. Bet, pastarasis variantas reikalauja žinių ir didesnių išteklių. Yra dar kitas variantas – veiklą įmonės vardu galite pradėti tiesiog ją nusipirkę. Dabar įsigyti UAB galima netgi internetu.