Įvairūs,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Verslas

Kodėl ir kas perka mišką?

perka miskaMiško prekyba visame pasaulyje yra viena svarbiausių sričių, be kurios nei viena šalis negalėtų išsiversti. Lietuvoje situacija yra kiek kitokia – nemažas miškų medienos kiekis yra eksportuojamas į užsienį, tačiau ir mūsų šalyje jos užsilieka gana daug. Tai reiškia, jog miškų pardavimas Lietuvoje yra viena paklausiausių verslo sričių, kuria užsiima daug prekybininkų, o ypač medienos apdirbimo bendrovių, kurios perka mišką kirtimui.

Svarbu yra tai, jog būtent šios bendrovės yra vienos aktyviausių pirkimo srityje – jų veikla yra tiekti tiek statybines, tiek ir kitas medžiagas, kurios jau būtų paruoštos naudojimui. Būtent tai lemia, kodėl joms yra reikalingi dideli medienos kiekiai, o kur jų gauti greičiau jei ne toje pačioje šalyje kur yra įsikūrusios? Medienos apdirbimo įmonės užsiima ne tik gamyba, bet ir prekyba – iš jų galima įsigyti tiek statybinę medieną, tiek malkas, tiek ir kitus medienos gaminius bei jos atliekas.

Grįžtant prie esmės, verta pastebėti, jog neretai, parduodant mišką, yra pasitelkiami tam tikri specialistai. Kokie? Jie užsiima sklypų matavimu, nes juks patys suprantate – jų kaina įvertinama ir pagal plotą, tad patiems jį išmatuoti būtų gana sudėtinga arba visai neįmanoma. Kadastriniai matavimai yra reikalingi net jeigu sklypo ir neketinate parduoti, nes paprasčiausiai kiekvieno žmogaus tikslai yra skirtingi, tad šie matavimai gali būti reikalingi ir ruošiant miškotvarkos projektus.

Kas liečia pačią miškininkystę, tai vertėtų pastebėti, jog atsiranda vis daugiau paslaugų teikėjų, kurie užsiima miško valymu. Ką tai reiškia? Tokiais atvejais, paslaugų teikėjai imasi senų ir būtiniausių medžių pjovimo darbų t.y. supuvusios medienos šalinimu iš miško, krūmynų kirtimu ir t.t. Čia svarbu yra rasti tinkamą paslaugų teikėją, jeigu nusprendėte ir jūs savo mišką itin kruopščiai prižiūrėti. Neretais atvejais, pasitaiko situacijų, jog patikėdami darbus neaiškiems „miškų valytojams“ savininkai lieka apstulbę atradę iškirstus sveikus medžius. Būtent dėl to reikėtų kreiptis tik į patikimus šių paslaugų teikėjus.

Kalbant apie pirkimą, tai čia svarbu pastebėti, jog ne visada miškai yra parduodami su visais sklypais. Paprasčiausiai, kiekvienas žmogus gali įsigyti mišką būtent jo kirtimui t.y. sklypas lieka savininkui, o mediena – pirkėjui, kuris pats visą mišką ir iškirs. Tokių pardavimų Lietuvoje yra itin daug, o tai galite pastebėti atsidarę skelbimų portalus ir pamatę nemažai skelbimų su antraštėmis „perku mišką“.

Kas liečia miškotvarkos darbus, tai čia būtina pirmiausia kreiptis į tikrus specialistus, kurie parengs visus reikalingus projektus ir atliks kitus svarbius pasiruošimo darbus.