Jeigu kūrenate malkomis, dūmtraukį būtina valyti ne rečiau kaip kelis kartus per metus, prieš sezoną arba pasibaigus sezonui, antrą kartą sausį arba vasarį, priklauso nuo oro sąlygu ir kūrenimo intensyvumo. Pats valymų kiekis labai priklauso nuo kūro rūšies, pavyzdžiui anglis ar malkos, jei malkos, tai kokio drėgnumo, kokios rūšies mediena.
Kūrenant akmens anglimi arba drėgna mediena kaminas apsineša greičiau, apauga suodžiais, kurių pagrindą sudaro kreozotas – degi medžiaga. Jei laiku nevalote kamino, šis sluoksnis auga ir su laiku kaminas gali užsidegti.
Mūsų kaminų valymo specialistai nuo kamino viršaus specialia gerve, metaline grandine, leidžia specialų stūmoklį ir tam tikrais atstumais išdegina suodžius iki pat kamino apačios. Dažnai suodžiai valomi visiškai netinkamais būdais: kamino valymas pasibaigia benzino puoduko šliukštelėjimu į kaminą norint išdeginti priskretusius suodžius. Tuomet iškyla didelė rizika kaminui sutrūkti, nes šachtoje susidaro 1000°C temperatūra, dėl kurios atsiranda plyšių plytų mūre ir neišvengiamai tenka griauti arba keisti kaminą ar jo dalis.
Ne ką mažiau svarbu gera ir efektyvi patalpų ventiliacija, kuri ne tik optimizuoja oro srautą ir gerina patalpų mikroklimatą, bet ir padeda būti produktyviems, gerina savijautą ir didina sąmoningumą, tad blogai išvalyta ventiliacijos sistema turi tiesioginį neigiamą poveikį mūsų sveikatai kiekvieną dieną. Ventiliacijų valymas turėtų vykti reguliariai, bent kartą per metus. Nešvari ventiliacija labai pavojinga restoranams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms dėl joje besikaupiančių riebalų. O tai – ne kas kita, kaip degus kuras prilygstantis benzinui. Todėl ventiliacijų valymas būtinas dėl priešgaisrinės apsaugos reikalavimų.
Ventiliacinių šachtų valymas vyksta panašiu principu kaip ir kaminų valymas – į šachtą kišamos lanksčios lazdelės su pritvirtintu šepečiu, valymo metu atšokę nešvarumai yra susiurbiami. Dezinfekavimo metu į šachtą kišama purkštuvo žarnelė, kurią keliant iš apačios į viršų išpurškiamos šachtos sienelės. Dezinfekuojančios medžiagos efektyviai naikina bakterijas, mieles, pelėsius bei virusus, o aktyviosios paviršiaus medžiagos biologiškai suskyla nepakenkdamos ventiliuojamo oro kokybei.