anglų kalbos kursai
Įvairūs

Kaip tinkamai mokytis anglų kalbos?

Kiekvienas žmogus mano, kad kitos, užsienio kalbos mokėjimas yra labai pravartus bei praturtina žmogų. Visi gerbiame ir vertiname žmones, mokančius kelias kalbas, tačiau vos tik nusprendžiame išmokti naują kalbą patys, ši užduotis atrodo be galo sunki. Didžioji dalis poliglotų mokosi tam tikras kalbas jauname amžiuje, tad akivaizdu, kad jaunas protas kur kas geriau įsisavina informacija. Šis faktas taip pat demotyvuoja senyvo amžiaus žmones, kuriems naujos kalbos išmokimas atrodo kaip beveik neįmanomas tikslas.

Nors amžius išties turi įtakos besimokant naują kalbą, tačiau taip pat egzistuoja daugybė naujų, moksliškai patvirtintų būdų, kurie padeda pasiekti rezultatus kur kas greičiau. Net tokia smulkmena kaip sąryšio tarp kalbos ir kultūros stebėjimas, kuris leidžia mums geriau pažinti šaknis bei suformuoti tinkamą mąstysena.

Nepaprastos Britų Imperijos galios dėka anglų kalba tapo pačia populiariausia visame pasaulyje. Didžioji vakarų pasaulio dalis neturi jokių sunkumų kalbėti šia kalba, tačiau Lietuvai bei kitoms Sovietų Sąjungos įtakotoms šalims susipažinti su šia kalba yra kur kas sunkiau. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų nesugeba bendrauti angliškai, o XXI amžiaus pirmajam dešimtmečiui einant į pabaigą, anglų kalbos mokėjimas yra neišvengiamai privaloma, tad į ką turėtų atkreipti dėmesį naujieji mokiniai, norintys išmokti anglų kalbą?

Vos tik mokinys pradeda mokytis naują kalbą, jis arba ji neišvengiamai susiduria su gramatika. Vyresnio amžiaus žmonėms pernelyg anksti pažintis su gramatikos taisyklėmis yra neįdomi ir nenaudinga. Modernių mokymo būdų pritaikymas skiria gramatikai mažiau dėmesio, nes mokinys, nesuprantantis anglų kalbos pagrindų, niekaip nemokės ją tinkamai pritaikyti. Pirmiausia reikia pasistengti aprėpti visas smulkiausias taisykles, kurios badės tinkamai formuoti sakinius, tarti pirmuosius žodžius bei pirmą kartą apsikeisti informacija anglų kalba. Kai geriau susipažinsite su dažniausiai vartojamais žodžiais bei pagrindiniais sakinių struktūros bruožais, tada galėsite pritaikyti gilesnes gramatikos žinias, kurios padės geriau pažinti daromas klaidas ir jau netrukus jas ištaisyti. Jei pradėjote mokytis anglų kalbos, galite apskritai praleisti gramatikos taisykles, kurios gali jus atgrasyti nuo tolimesnio progreso. Net su minimaliomis žiniomis privalome klausytis, versti, formuoti sakinius ir bendrauti. Darydami klaidas, bet skirdami pakankamai dėmesio kitų klaidų analizei, jau netrukus pastebėsite, naują, „anglišką“ mąstymą, kuris padės kurti sklandžius, natūralius sakinius, kurie puikiai tiks pirmiesiems pritaikymams šnekamojoje kalboje.

Savarankiškas mokymasis yra be galo naudingas, nes tik jo dėka paspartinsite savo progresą,  tačiau jei naujos kalbos pažinimas jums atrodo neįveikiamas, išbandykite profesionalius anglų kalbos kursus. Profesionalai dėstytojai AMES anglų kalbos kursuose padės jums atrasti mokymosi būdus, kurie suteiks jums labiausiai geidžiamus rezultatus. Pastovus bendravimas su kitais mokiniais, anglų filologijos pagrindų pažinimas suteiks jums norą kur kas geriau pažinti šią kalbą. Anglų kalbos kursų dėka susipažinsite su daug platesniais informacijos šaltiniais, kurie padės jums geriau pažinti pasaulį. Anglų kalba yra pati populiariausia pasaulyje, tad kuo sklandesnis jos mokėjimas gali jums atverti daugybę gyvenimo durų.