Namams

Kaip pasirinkti ir prižiūrėtį dūmtraukį?

Pasak profesionalų, žmonės labai paviršutiniškai žiūri į šildymo sistemos pasirinkimą montavimą ir ypač priežiūrą. Kai pirkėjai renkasi katilą, tai skiria truputį daugiau dėmesio jo parametrams bei specifikacijoms, bet ieškant tinkamo dūmtraukio tinakama kaina per dažnai nugali kokybę ir pasirenkamas pats pigiausias variantas. Dėl to galima prisidaryti daugybę rūpesčių – blogai parinktas, nekokybiškas kaminas išsilydys arba net sukels gaisrą. Jei norite išvengti šių nemalonumų, paklausykite šių patarimų ir jais pasinaudokite.

Dūmtraukio priežiūra

Kaminų ir dūmtraukių įrangos specialistai sako, kad jeigu nusipirksite pigų, nekokybišką dumtraukį labai rizikuojate aplinkinių saugumu ir sveikata, o prasto kamino priežiūrai išleisite daugiau pinigų, kuriuos galėjote skirti geram dūmtraukiui. Paviršutiniškas požiūris į dūmtraukių pasirinkimą ir montavimą ir yra pagrindinė šių problemų priežastis. Nors jie yra gaminami iš įvairiausių medžiagų, geriausia yra pasirinkti metalinį dūmtraukį. Jei parinksite gerą metalo rūšį, sienelių storį bei pasidomėsite metalo izoliacinėmis savybėmis, tai dūmtraukis jums tarnaus ilgai. Pasistenkite, kad jo montavimo darbais apsiims tik tikri profesionalai, kurie išmano savo darbą. Dūmtraukio tarnavimo laikotarpis skirsis ir dėl sudeginamo kuro, režimo ir jo priežiūros. Jei pasinaudojote šiais patarimais ir prižiūrite savo dūmtraukį, jis jums tarnaus ne mažiau nei 20 metų.

Dūmtraukiai būna visokiausi: plastikiniai, moliniai, mūriniai, keramikiniai bei metaliniai dūmtraukiai. Neprikalusomai nuo to, kokios medžiagos dūmtraukį nusipirksite, jis turi atitikti jūsų šildymo sistemos parametrus. Ant jūsų naujo dūmtraukio dalių privalo būti pateikti eksplotaciniai parametrai. Jie turi sutapti su šildymo sistemos parametrais, nes tik tada jis bus tinkamas. Konkrečiam katilui turi būti parinktas konkretus dūmtraukis. Dažniausiai pateikiami parametrai yra maksimali darbinė temperatūra, atsparumas korozijai, naturali trauka, atstumas iki degių medžiagų itt.

Kai keisite dūmtraukį, katilą, ar bet kokią kitą šildymo sistemos dalį, šie parametrai yra būtini. Montuojant katilą, trauka ir temperatūra dūmtraukyje privalo būti įvertinta. Dūmtraukio traukos jėga privalo viršyti katilo, jungiančiųjų elementų pasipriešinimo jėgą. Stipri dūmtraukio trauka užtikrins, kad kai išmetamųjų dujų temperatūra yra žema, visoje sistemoje trauka išliks optimali.

Kai montuosite dūmtraukį, būtinai patikėkite viską profesionalui ir nieku gyvu nebandykite sutaupyti. Raskite žmogų kuris kokybiškai atliks darbus, atliks garantinį aptarnavimą ir pamokys prižiūrėti dūmtraukį. Godus moka du kartus, todėl jeigu radote patikimą žmogų, viską patikėkite jam. Taip bent jau žinosite, kad mokate už kokybę, o ne rizikuojate ne tik savo šildymo sistemos būkle, bet ir artimųjų sveikata ir gyvybe. Ugnis yra nepaprastai pavojinga, o žmogaus gyvybė – neįkainojama. Kad įsitikinti, kad darbai atlikti tvarkingai, prašykite garantinio atliktų darbų pridavimo akto. Taip būsite įsitikinę, kad viskas bus atlikta nepriekaištingai, o jeigu ir kažkas nutiks visi nuostoliai bus kompensuoti.