Įvairūs

Kaip namuose įsirengti vėdinimo sistemą?

Vėdinimas yra vienas svarbiausių namų kriterijų, kuris priklausomai nuo aplinkybių gali būti natūralus arba priverstinis. Natūralus pastatų vėdinimas yra naudojamas senesnės statybos namuose, maždaug iki B energinės pastatų naudingumo klasės. Aukštesnės klasės namams natūralus vėdinimas yra neefektyvus ir neekonomiškas variantas, todėl juose pradėtos įrengti priverstinio vėdinimo sistemos.

Tiesa, net ir mechaninio vėdinimo sistemos gali būti skirtingai įrengiamos, atsižvelgiant į tam tikras aplinkybes. Jeigu vėdinimo sistemą įsirengti planuojate naujos statybos name ar kapitalinio remonto metu, rekomenduojama įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą. Tačiau tai priklauso nuo to, ar yra pakankamai vietos lanksčių ortakių sistemos įrengimui.

Dažniausiai ortakiai yra įrengiami virš lubų, tačiau juos galima įrengti tiek grindyse, tiek sienose, tai nėra svarbu. Svarbu tai, kad nebūtų atlikta vidaus apdaila ir būtų jiems pakankamai vietos. Jeigu būstas senesnės statybos ir patalpų aukštis nėra didelis, tam, kad neprarasti dar daugiau aukščio, geriau ortakius įrengti sienose arba grindyse. Žinoma, jeigu nėra įrengtas grindinis šildymas.

Jeigu vidaus apdaila yra atlikta, o remonto artimiausiu metu dar nesate numatę, galima įrengti decentralizuotą vėdinimo sistemą. Tai taip pat yra priverstinio vėdinimo sistema, tačiau jai įrengti nereikalinga ortakių sistema. Ši rekuperacinė vėdinimo sistema įrengiama pasitelkiant mini rekuperatorius, kurie yra montuojami išgręžiant skyles tiesiai per lauko sieną. Tiesa, ši vėdinimo sistema nėra tokia efektyvi, kaip rekuperatorius su ortakiais, tačiau nėra pats blogiausias variantas ir geresnis nei natūralus vėdinimas.

Mini rekuperatorius reikalinga įrengti kiekvienoje patalpoje, atsižvelgiant į patalpos dydį ir gyventojų skaičių. Kadangi kiekvienas įrenginys gali aprūpinti šviežiu oru tik tam tikro dydžio patalpą, o pasikeičiančio oro kiekis taip pat skiriasi. Todėl kiekvienu atveju dėl vėdinimo sistemos įrengimo geriausia kreiptis į specialistus, kurie suteiks išsamią konsultaciją ir atliks skaičiavimus.