Įvairūs

Kaip išsirinkti oro kompresorių?

oro kompresoriaiIeškote patikimo ir kokybiško oro kompresoriaus? Pirmasis darbas, kurį turite atlikti – tiksliai atsakyti, kuriuo tikslu kompresorius bus naudojamas. Viena dažniausių pirkėjų klaidų – oro kompresoriaus paieška, vertinant jo galingumą ar dydį, o ne tiesioginę paskirtį.

Oro kompresoriai žavi savo paprastumu – jų veikimas pagrįstas stipriu elektros motoru (arba varikliu), kuris plieninėje laikymo talpykloje suspaudžia orą. Kai oras išleidžiamas į aplinką, slėgis sukuria stiprų srauto pliūpsnį, kuris naudojamas pneumatiniams įrankiams. Vertinant tiesioginę kompresoriaus paskirtį ir siekiant įsigyti aukštos kokybės gaminį, būtina kiek įmanoma tiksliau išanalizuoti konkretaus pneumatinio įrankio, su kuriuo bus jungiamas kompresorius, savybes, pvz., šlifavimo įrangai reikės bent 6 barų slėgio kompresoriaus, tačiau pneumatiniams purkštuvams gali užtekti ir mažesnio nei 4 barų slėgio.

Oro kompresoriai parenkami, įvertinus jų paskirtį ir konkrečias modelio savybes. Ieškodami kompresoriaus, įvertinkite jo našumą, bako talpą ir maksimalų slėgį. Kaip ir buvo minėta anksčiau, daugelis pirkėjų svarbiausiu paieškos kriterijumi laiko kompresoriaus galingumą ir jo mobilumą. Šiuo atžvilgiu siūlome išbandyti stūmoklinius bendraašius modelius, kurie vertinami dėl išskirtinio savo kompaktiškumo. Tiesa, transportavimui patogiausi yra betepaliniai oro kompresoriai, kadangi jie neturi resiverio. Siekiant palengvinti transportavimo vargus, šiandien daugelis kompresorių turi specialius ratukus ir rankenas.

Šiuo metu siūlomi trijų rūšių kompresoriai. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – oro kompresoriai, skirti paprastam naudojimui. Ši įranga gali būti pritaikyta plataus naudojimo sritims, ji naudojama lengvosioms suslėgto oro užduotims, sprendžiamoms kasdienėje namų aplinkoje, pvz., oro į kamuolį, dviračio padangas ar vaikiškus žaislus pripūtimui. Neapsigaukite – šie kompresoriai gali būti naudojami ne tik oro pūtimui, bet ir oro tiekimui į įrankius, kuriems nėra būtinas intensyvus suslėgtas oras, pvz., susegikliams ar vinių pistoletams. Tiesa, jei norite naudoti didesnius įrankius arba kelis įrankius tuo pačiu metu, privalote pagalvoti apie galingesnį kompresorių.

Antrąją kompresorių grupę sudaro kompresoriai, skirti rangovams. Šio tipo įranga skirta statybos darbų aikštelėms ir gali būti naudojama esant sudėtingoms sąlygoms. Siekiant atitikti darbuotojų poreikius, šie oro kompresoriai gali būti lengvai transportuojami – jie turi specialias rankenas ir įmontuotus ratukus. Kai kurie kompresoriai gali būti prijungiami prie transporto priemonių. Nors šio tipo kompresoriai gali būti naudojami skirtingoms užduotims spręsti, tiesioginė jų paskirtis yra suslėgto oro tiekimas specialiems vinių pistoletams.

Trečiajai grupei priskiriami komercinio tipo kompresoriai, kurie skirti asmenims, naudojantiems daug pneumatinių įrankių, kuriems yra būtinas pastovus ir intensyvus suslėgto oro tiekimas. Minėtieji oro kompresoriai išsiskiria itin aukštu patvarumu ir efektyvumu, jų gamybai naudojamos pažangiausios technologijos. Iš tiesų komercinio tipo oro kompresoriai gali būti naudojami ne tik kasdieniams darbams, bet ir ypatingoms užduotims atlikti, pvz., tiekti suslėgtą orą atrakcionams, geležinkeliams ar įrenginiams, naudojamiems naftos bokštuose.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio oro kompresoriaus, nepamirškite pasitarti su šios srities specialistais – įvertinę jūsų poreikius ir finansines galimybes, jie pasiūlys optimaliausią sprendimą. Pageidaujamą kompresorių galite įsigyti specializuotose pardavimo įstaigose arba internetu.