Kelionės

Antalija: istorijos, gamtos ir prabangos harmonija

Antalija, įsikūrusi palei nuostabią turkio spalvos Viduržemio jūros pakrantę, yra Turkijos pietinės pakrantės brangakmenis, žavintis lankytojus savo turtinga istorija, kvapą gniaužiančiu gamtos grožiu ir pasaulinio lygio patogumais. Nesvarbu, ar ieškote senovinių griuvėsių, nepaliestų paplūdimių, ar prabangių kurortų, kelionė į Antaliją žada nepamirštamus įspūdžius, kuriuose dera geriausia praeitis ir dabartis.

Senamiestis (Kaleiçi)

Pradėkite savo kelionę po Antalijos istoriją nuo žavingo miesto senamiesčio Kaleiçi (Kaleiçi) vingiuotų gatvelių ir senovinės architektūros. Čia atrasite gerai išsilaikiusių Osmanų imperijos dvarų, šimtmečių senumo mečečių, romėnų ir Bizantijos statinių liekanų, įsispraudusių akmenimis grįstų gatvelių labirinte.

Senovės griuvėsiai

Vos už miesto centro ribų yra gausybė senovinių griuvėsių, laukiančių, kol juos ištyrinėsite. Aplankykite įkvepiančius Hadriano vartus, pastatytus II mūsų eros amžiuje Romos imperatoriaus Hadriano garbei, ir pasivaikščiokite po senovinio Pergės miesto liekanas su gerai išlikusiu amfiteatru, agora ir romėnų pirtimis.

Antalijos muziejus

Apsilankykite Antalijos muziejuje, viename svarbiausių Turkijos archeologijos muziejų. Čia rasite įspūdingą tūkstančius metų skaičiuojančią artefaktų kolekciją, įskaitant skulptūras, keramiką ir mozaikas iš senovės civilizacijų, kadaise klestėjusių šiame regione.

Nepriekaištingi paplūdimiai

Antalija gali pasigirti vienais gražiausių paplūdimių Turkijos Rivjeroje. Nuo populiariųjų Konyaaltı ir Lara paplūdimių, pasižyminčių švelniu smėliu ir skaidriu vandeniu, iki nuošalių Kaputaş ir Phaselis įlankėlių – čia rasite paplūdimį kiekvienam.

Düden kriokliai

Vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo miesto centro esantys Düden kriokliai grakščiai krinta per uolėtas uolas į Viduržemio jūrą ir sukuria užburiantį gamtos jėgos ir grožio reginį. Apsilankykite prie Aukštutinių Dydeno krioklių ir pasigrožėkite šniokščiančiais vandenimis iš viršaus arba plaukite laivu prie Žemutinių Dydeno krioklių ir apžiūrėkite juos iš arčiau.

Tauro kalnai

Antalijos pakrantės kraštovaizdį puošia nuostabūs Tauro kalnai: pabėgkite nuo miesto šurmulio ir nuvykite į Tauro kalnus. Žygių ir pėsčiųjų žygių takais, iš kurių atsiveria panoraminiai apylinkių vaizdai, tyrinėkite vešlius miškus, atšiaurius kanjonus ir paslėptus krioklius.

„Viskas įskaičiuota” kurortai

Antalijoje yra daugybė „viskas įskaičiuota” kurortų, kurie patenkina kiekvieną užgaidą ir fantaziją. Nuo didžiulių paplūdimių su daugybe baseinų, restoranų ir barų iki intymių boutique viešbučių, įsikūrusių nuošaliose įlankėlėse – čia rasite apgyvendinimo variantą, atitinkantį kiekvieno keliautojo skonį ir biudžetą.

SPA centrai

Dovanokite poilsio ir atsigaivinimo dieną viename iš prabangių Antalijos SPA centrų. Atsipalaiduokite atlikdami raminantį masažą, pasimėgaukite tradiciniais turkiškais hamamo ritualais arba tiesiog ilsėkitės prie baseino ir mėgaukitės saule ramioje ramybės oazėje.

Antalijos restoranų gausa

Antalijos restoranai siūlo gardžius patiekalus iš viso pasaulio. Nuo šviežių jūros gėrybių ir Viduržemio jūros regiono virtuvės iki tarptautinių skonių ir gurmaniškų delikatesų – čia netrūksta kulinarinių gėrybių, galinčių sudominti jūsų skonio receptorius.

Kelionė į Antaliją – tai atradimų kelionė, kurioje senovės istorija, gamtos grožis ir šiuolaikinė prabanga susilieja ir sukuria nepamirštamus įspūdžius. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovinius griuvėsius, ar lepinatės tyrais paplūdimiais, ar mėgaujatės gurmaniškais patiekalais ir prabangiomis SPA procedūromis, Antalija siūlo daugybę įspūdžių, kurie jus sužavės ir privers trokšti sugrįžti. Taigi susikraukite lagaminus, leiskitės į nuotykius ir leiskite Antalijos grožiui pavergti jūsų širdį ir sielą.