ratlankių dažymas
Transportas

Tinkamas ratlankių dažymas: svarbiausios taisyklės. Pataria specialistas

Reikia atnaujinti transporto priemonės ratlankius, kadangi tai kainuoja kur kas pigiau nei naujų pirkimas? Tokiu atveju siūlome kreiptis į pačius geriausius meistrus, kurie užtikrina ne tik patikimą kokybę čia ir dabar, tačiau tai pat ir apie ilgai tarnaujantį standartą, kurio siekia kiekvienas auto priemonės savininkas.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie ratlankių priežiūrą bei kitus atnaujinimo darbus – skaitykite toliau, kadangi straipsnyje kalbamės su Pauliumi, kuris yra šios sferos meistras.

Ratlankių dažymo darbai

Visada geriausia tartis su meistrais, kadangi jie darbus atlieka ne tik greičiau, tačiau taip pat ir kokybiškiau. Visgi, nusprendus ratlankio paviršių dažyti patiems – sekite Pauliaus pateiktomis gairėmis.

Pirmiausia reikalingos tinkamos priemonės. Jų tikrai daug, tad natūralu, kad daugelis nusprendžia kreiptis į meistrus, nes tai yra pigiau. Reikia grunto, dažų, lako, švitrinio popieriaus, lipnios juostos, skudurėlių, kempinių, nuriebalinimo priemonių… Kai kuriais atvejais gali reikti ir dar daugiau priemonių, tad viskas priklauso nuo ratlankių būklės. Akivaizdu, kad ratlankių dažymas yra gana sudėtingas darbas“,- pasakoja Paulius.

Pirmiausia reikia labai kruopščiai apklijuoti padangą, kurią stengiamasi apsaugoti nuo dažų. Sekančio etapo metu yra šalinami nešvarumai, kurie gali sugadinti dažomą paviršių. Geriausia valyti su švitriniu popieriumi, puikiai tinka ir elektrinis šveitiklis. Žinoma, būtinas nuriebalinimas, taip pat, pasitarnauja ir smėliavimas, kuris padeda tikrai labai gerai paruošti paviršių. Kad viskas gerai sukibtų – pirmiausia purškiamas gruntas. Labai svarbu gera kokybė. Purkšti reikia apie 20 cm atstumu nuo padangos. Galiausiai, žinoma, ratlankių dažymas kuris reikalauja ne tik kruopštumo, tačiau taip pat ir labai geros kokybės dažų, kurie tolygiai padengtų paviršių ir tarnautų bet kokiomis oro sąlygomis“,- priduria.

Viskas dažnai skamba paprasčiau nei yra iš tiesų. Labai dažnai be patirties padaroma daug klaidų, kurios vėliau veda link kur kas greitesnio dažų susidėvėjimo.

Apsaugoti – įmanoma

Žinoma, ratlankių dažymas bus reikalingas rečiau tokiu atveju, jeigu jiems bus skiriama užtektinai dėmesio. Kaip ir visa transporto priemonė, taip ir ratlankiai, dėvisi dėl aplinkos dirgiklių, kurie yra neišvengiami. Jeigu mašina bus laikoma lauke, žinoma, poveikis bus didesnis. Tai ne tik prasta kelio danga, tačiau ir tiesioginiai saulės spinduliai, kurie gadina ne tik ratlankio išvaizdą, tačiau taip pat ir funkcionalumą.

Galima rasti įvairių priemonių, kurios skirtos ratlankio paviršiaus padengimui. Tai yra gana nebloga pagalba. Tačiau net ir skyrus labai daug dėmesio, deja, ilgainiui ši dalis dėvisi ir tai yra natūralu“,- pasakoja Paulius. Svarbiausia yra nelaukti, kol defektai bus labai dideli ir dėl to dažymas bus sudėtingesnis.

Jeigu norite, kad perdažyti ratlankiai tarnautų kuo ilgiau – svarbu rinktis geros kokybės dažus. Juos geriausiai gali rekomenduoti patyrę meistrai, tad su jais tartis ir verta.

Ieškome meistrų!

Jeigu nenorite bandyti perdažyti pats, kadangi tai dažnai reiškia sugadintus dažus, svarbiausia, rasti gerus meistrus, kurie ne tik tinkamai paruoš ratlankį dažymui, padengs jį, tačiau taip pat ir pateiks garantijas dėl tarnavimo laiko tarpo.

Daugeliui svarbi kaina, tačiau reikia nepamiršti, kad ji negali būti esminis aspektas renkantis meistrus. Daugiau dėmesio skirkite anksčiau jų atliktiems darbams, taip pat ir garantijoms, kurios yra teikiamos. Kuo ilgesnis garantijos laiko tarpas – tuo dažniausiai galima labiau pasitikėti meistru, kadangi jis taip pat pasitiki savo darbu, tad turėtumėte ir Jūs.

Ratlankius atnaujinti verta kas porą metų. Tai pakels Jūsų automobilio vertę.