Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Konservatoriai ragina Vyriausybę skubiai informuoti visus saviizoliacijoje esančiuosius dėl balsavimo namuose“

2020 m. spalio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdyje raginama užtikrinti tūkstančių saviizoliacijoje esančių Lietuvos piliečių konstitucinę teisę balsuoti rinkimuose ir tinkamai juos informuoti, kad jie turi skubiai registruotis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sistemoje, komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė pranešė, jog Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) atsisakė patenkinti VRK prašymą informuoti gyventojus apie išankstinės registracijos būtinybę perspėjimo žinutėmis į mobiliuosius telefonus. Todėl TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį ir vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, ragindamas nesabotuoti ir neblokuoti teisės gyventojams suteikti visapusišką informaciją apie balsavimo procesą.

„Šiandien nesustojamai augant koronavirusu sergančių žmonių skaičiui ir atitinkamai jau dabar keliolikai tūkstančių žmonių esant priverstinėje saviizoliacijoje, dauguma šių žmonių nėra informuoti apie tai, kad norėdami pasinaudoti balsavimo teise turi skubiai registruotis VRK sistemoje. Kol kas iš keliolikos tūkstančių žmonių tik keli šimtai pasinaudojo šia teise. Vyriausybė COVID-19 pandemijos akivaizdoje turi užtikrinti piliečiams konstitucinę balsavimo teisę ir tinkamai juos apie tai informuoti. Stebina, kad PAGD neretai siunčia perspėjimo žinutes visos Lietuvos žmonėms dėl stipraus vėjo ar padidėjusio oro užterštumo, tačiau sabotuoja gerokai svarbesnės visuomenei  informacijos pateikimą. Kyla klausimas, ar tai nėra daroma su vidaus reikalų ministrės žinia ar nurodymu, norint sumažinti bendrą dalyvaujančių rinkimuose piliečių skaičių, kas yra naudinga jos atstovaujamai politinei jėgai“, – teigė Seimo opozicijos lyderis G. Landsbergis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija