Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Skiepijimas be eilės nebus toleruojamas, o neteisėtai pasiskiepiję neturėtų gauti antro skiepo“

2021 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, šiandien frakcijos posėdyje apsvarsčiusi Lietuvoje viešai paaiškėjusius piktnaudžiavimo atvejus, kai gydymo įstaigose buvo paskiepyti piliečiai, kuriems vakcina šiuo metu nepriklausė, griežtai įvertino šiuos veiksmus ir pritarė Vyriausybės inicijuotiems sprendimams.

„Valstybė sėkmingai ėmėsi vakcinavimo proceso ir nors Vyriausybė pradėjo darbą sudėtingomis sąlygomis, bet Lietuva šiandien yra viena sparčiausiai skiepijimą vykdančių valstybių Europos Sąjungoje. Deja, paaiškėję piktnaudžiavimo atvejai, kai gydymo įstaigose buvo paskiepyti žmonės, kuriems skiepas nepriklauso, kelia pagrįstą visuomenės pasipiktinimą. Mūsų bendruomenė tokių atvejų netoleruos, kiekvieną tokį atvejį vertins principingai ir griežtai, nesvarbu kokiai politiniai jėgai priklausytų besiskiepijantys ar už šį procesą atsakingi gydymo įstaigų vadovai. Todėl palaikome greitą ir principingą Sveikatos apsaugos ministerijos reakciją. Taip pat raginame gydymo įstaigas tokių paaiškėjusių piktnaudžiavimo atvejų „neįteisinti“ ir antrojo skiepo, tų kuriems nepriklausė pirmasis, nebesuteikti“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija