Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: frakcija siūlo įpareigoti kandidatus į Seimo narius deklaruoti viešųjų ir privačių interesų pažeidimus

2020 m. birželio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas, TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teikia Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kurios įpareigotų kandidatus į Seimo narius pareiškiniuose dokumentuose pateikti informaciją apie tai, ar jie buvo pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

„Manome, kad tokio įpareigojimo nustatymas didintų atvirumą ir skaidrumą valstybės politikoje, rinkėjai turėtų galimybę susipažinti su svarbia informacija, kuri gali turėti įtakos jų pasirinkimui balsuoti už vieną ar kitą kandidatą“, – sakė Seimo opozicijos lyderis G. Landsbergis.

Seimo rinkimų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas parengtas siekiant prisidėti prie atvirumo, skaidrumo ir sąžiningumo valstybės politikoje didinimo, užtikrinti antikorupcinių principų laikymąsi. Teikiamomis pataisomis siekiama užtikrinti, kad rinkėjai, išreikšdami savo valią dėl asmens tinkamumo būti Seimo nariu ir atstovauti rinkėjų interesams, gautų kuo išsamesnę informaciją apie kandidatus į Seimo narius, kuri gali būti reikšminga jiems priimant sprendimus dėl balsavimo už vieną ar kitą kandidatą ir vertinant jo pasirengimą tinkamai atstovauti viešajam interesui, nešališkai ir teisingai priimti sprendimus.

Parlamentarai siūlo papildyti Seimo rinkimų įstatymo dalį, kurioje įvardijama informacija, kurią kandidato į Seimo narius anketoje pilietis, išsikėlęs arba keliamas kandidatu į Seimo narius, nuostata, kad pateikiamoje informacijoje turi būti įvardijama, ar jis per paskutinius 4 metus iki kandidatų iškėlimo pareiškinių dokumentų pateikimo dienos, įstatymų nustatyta tvarka, buvo pripažintas pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija