Įvairūs

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras ragina Seimo narį Z. Jedinskį kreiptis į VSD dėl leidimo dirbti su slapta informacija

2019 m. spalio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien žiniasklaidoje paaiškėjus informacijai, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nario Michalo Mackevičiaus pakaitinis Seimo narys šiame komitete Zbignevas Jedinskis neturi Valstybės saugumo departamento (VSD) suteikiamos teisės dirbti su įslaptinta informacija, NSGK pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas viešai kreipiasi į kolegą Z. Jedinskį, ragindamas jį kuo greičiau kreiptis į VSD, kad šis galėtų, reikalui esant, visavertiškai pavaduoti savo frakcijos narį komiteto darbe.

„Viešai raginu kolegą Zbignevą Jedinskį kuo greičiau kreiptis į VSD dėl teisės dirbti su įslaptinta informacija suteikimo. Tik turėdamas tokią teisę jis, šiuo metu būdamas savo kolegos Michalo Mackevičiaus pakaitiniu nariu NSGK komitete, visavertiškai realizuotų savo pareigas ir užtikrintų sklandų komiteto darbą, jei jo kolega susirgtų ar negalėtų dalyvauti komiteto posėdžiuose. Nesinorėtų tikėti, kad jau antrasis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys galėtų, kaip ir parlamentarė Irina Rozova, negauti teisės dirbti su įslaptinta informacija ir tuo sukelti abejonių dėl jo lojalumo Lietuvos valstybei ir šalies Konstitucijai. Todėl Z. Jedinskis, gaudamas teisę dirbti su slapta informacija, ne tik išsklaidytų bet kokias abejones, bet ir užtikrintų sklandų komiteto darbą“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija