dantų implantai
Sveikata

Metas susidėti dantis

dantų implantaiMetas susidėti dantis ateina visiems žmonėms, kai nebelieka savų. Gali būti dedami dantu implantai, gali būti ir protezai, tai priklauso nuo esamos dantų būklės, burnos situacijos, o taip pat ir nuo to, ką mąsto pats pacientas. Juk jis vis tiek priima galutinį sprendimą. Šiandien kalbamės su gydytoju, kuriam dantu implantai (Vilnius) atrodo geresnė išeitis, nei protezavimas

Laba diena, tai nuo to ir pradėkime. Kodėl jūs teigiate, kad dantu implantai yra patikimesnis sprendimas nei protezai?

Laba diena. Na, negaliu taip šimtu procentų tvirtinti, nes ne visi atvejai yra vienodi. Tiesiog yra tam tikros situacijos, kai tinka tikrai ne dantų implantai, atsiliepimai apie netinkamą gydymą būtų tikrai blogi. Kam žmogui reikalingi dantu implantai, kainos šios paslaugos, jeigu jis dar turi nuosavus dantis. Visų pirma, reikia kelti klausimą, kas yra protezai, ir kas yra dantu implantai. Protezavimo tikslas yra atstatyti kramtymo funkciją, tas pats tikslas ir implantų. Tačiau jie gali būti dedami skirtingais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu nuskilo pusė danties, jeigu iš esmės danties karūnėlė dar yra, tada geriau protezas. Tuomet jums lieka pagrindas vis dar jūsų paties sveiko danties, ir dėl to dar gali būti jaučiami karščio, šalčio, kietumo pojūčiai. Taigi, sakyčiau, dantu implantai  (Vilnius) gali būti dedami tada, kai jau nebetinka protezavimas. Tačiau, kol yra pasirenkama protezai, tai reikia naudoti itin tikslias technologijas. Per mikro tarpelius, atsirandančius tarp tikrojo danties ir protezo, galima susilaukti neigiamų pasekmių. Ten ima didėti, gilėti skylė, kaip kokos griovys plečiasi. Gali imtis ten ir kauptis nešvarumai, o dėl to atsirasti kariesas. Taigi,  blogai sudėtas protezas ne tik kad nebus ilgaamžis, bet jis dar ir gali sukelti visokių kitokių naujų gedimų. Reikėtų to saugotis ir imtis atitinkamų priemonių.

O dantų implantai? Atsiliepimai apie juos gana geri, bet kada reikia šios paslaugos?

Tada, kai jau nebegalime uždėti protezo, žmogus visada vis tiek dar renkasi – ar pagaminti protezą – plokštelę, ar tiesiog įsriegti implantą – netikrą dantį. Aš siūlau visada rinktis antrąjį variantą. Iš pirmo žvilgsnio, dantu implantai kainos yra didesnės nei protezavimo. Žmogus galbūt galvoja: ai, kiek gi aš čia gyvensiu, kad dabar visam gyvenimui tokius brangius implantus pirkčiau, jau geriau pigus protezas. Tačiau tiesa tokia, kad nesvarbu, ar tai bus dantu implantai Klaipedoje, ar Kaune, Vilniuje daryti, tačiau jie vis tiek bus ilgalaikiai. Protezai jums sukels daug rūpesčių, nuolat turėsite eiti pas gydytoją ir technologą, nuolat reikės spręsti problemas. Visgi juk mąstome ne tik apie realią valiutą, bet ir apie tai, kad norime turėti gerą sprendimą, norime sutaupyti laiko.

O kaip dedami dantu implantai? Kaip pas jus vyksta dantu implantu gamyba?

Visada implantai yra danties atitikmenys, kurie yra įsriegiami į giliau esančius audinius, kaulus. Tačiau kartais būna, kad jau net ir žandikaulio kaulas gali būti labai suiręs, tada tiktai geriausi dantu implantai gali būti dedami, kurie jau sriegiami būtų nebe į žandikaulį, o net į skruostikaulį. Aišku, tokie atvejai labai reti. Tačiau geras chirurgas – technologas turi matyti, koks sprendimas tinkamas. Be to, svarbu, ir kokias medžiagas, kokio gamintojo naudosite. Kuo medžiagos kokybiškesnės, tuo, nepaisant kainos, jūs galite tikėti ilgiau išliekančio rezultato. Jūs turite patys nuspręsti, ko norite, lengvo, pigaus ir neilgalaikio, ar ilgaamžio ir šiek tiek brangesnio.