Namams

Baldai vaikams: kaip suderinti norus ir funkcijas?

vaikų baldai


Kuriant vaikų kambarį, ypač, kai vaikai jau yra šiek tiek paaugę, ko gero, sudėtingiausiu iššūkiu tampa susikalbėjimas ir bendrų sprendimų priėmimas. Labai dažnai baldų gamintojai išgirsta, kaip tėvai su vaikais nesusitaria dėl tinkamų sprendimų vaiko kambariui, nes nuomonių suderinti nepavyksta. Todėl dalijamės keliais patarimais, kokie baldai vaikams turėtų atsirasti kiekvieno vaiko kambaryje ir kaip suderinti jų funkcionalumą su vaikų norais.

Ieškokite spalvų

Jeigu niekaip nepavyksta rasti bendrų sprendimų, namų interjero ekspertai dalijasi paprastais patarimais, kaip susikalbėti su vaiku, kuriant naująjį jo kambarį. Žinoma, jog jo nuomonė turi būti svarbi, reikia vaiką įtraukti į kambario kūrimą ir baldų pirkimo procesus. Suteikite galimybę jam spręsti taip pat. Pavyzdžiui, leiskite jam rinktis spalvų gamą, kurią taikysite kambaryje. Juk dažniausiai vaikai renkasi baldus ne pagal tai, kam jie skirti, o pagal tai, kaip atrodo. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad vaikui reikalinga didelė sieninė spinta, o jis vis dar užsispyręs prašo mažos dailios komodos, pagalvokite, gal baldų salone yra žaisminga ir spalvinga spinta, kuri patiks vaikui ir nebereikės derėtis. Kuo spalvingesnius baldus rinksite vaikų kambariui, tikėtina, tuo lengviau susitarsite.

Galvokite apie universalumą

Labai dažna klaida, kuriant vaikų kambarį, yra netinkamas baldų pasirinkimas. Pavyzdžiui, 5 metų berniuko kambariui pasirinkti baldai vaikams su jo mėgstamiausio personažo atvaizdais. Tai labai pradžiugins Jūsų mažylį, tačiau tokie baldai nebus universalūs. Jau po kelių metų vaikas paaugs ir nebenorės savo kambaryje matyti šių paveikslėlių. Todėl labai svarbu apgalvoti, kad baldai vaikams turi nebūti „išaugami“. Tai reiškia, kad vaikų kambaryje atsiradę sprendimai turėtų atliepti jų amžių bent penkiems metams į priekį. Venkite labai vaikiškų sprendimų, kurie paūgėjus atžaloms ir prasidėjus paauglystei, nebus mieli Jūsų vaikams.

Universalumo verta laikytis ir tuomet, kai dar tik vyksta baldų gamyba ir projektavimas. Jau šioje stadijoje pasidalinkite lūkesčiais su gamintoju, jog baldai turėtų būti itin funkcionalūs. Vaikų kambaryje nereikia vietas užimančių baldų, kurie skirti dekorui. Visi jie turi atlikti savo funkcijas. Pavyzdžiui, medinė žaislų dėžė galėtų būti kartu ir piešimo stalas. Arba nedidelė lova gali susilankstyti ir taptu kušete, jeigu vaiko kambaryje yra mažai vietos. Profesionalūs baldų gamintojai gali pasiūlyti daugybę tokių variantų.