Orai Vilniuje

Orai Vilniuje ir trumpiausias šildymo sezonas

Turbūt girdėjote, kad šių metų šildymo sezonas Vilniuje buvo pats trumpiausias. Kadangi vienu metu vidutinė paros oro temperatūra pasiekė reikiamą ribą, šildymas buvo atjungtas. Tačiau ar tai tikrai buvo teisingas sprendimas? Akivaizdu, kad ne. Vos tik išjungus šildymą, orai Vilniuje gerokai pasikeitė. Žadėti ne tik dideli lietūs, tačiau ir sniegas, o tai reiškia, kad šildymo sezonas buvo nutrauktas gerokai per anksti.

Be abejo, toks sprendimas sulaukė didelės dalies gyventojų pasipiktinimo (nors, kaip visuomet, atsirado ir tų, kurie teigė, jog jų namuose yra visiškai nešalta), todėl buvo nuspręsta šildymo sezoną pratęsti. Nors žadėta, kad jis turėjo prasidėti balandžio 15 d., daugelyje Vilniaus vietų nešildo ir praėjus savaitei. Trumpiau tariant, po savaitės pradėta šildyti nedidelėje Vilniaus dalyje. Tačiau, ką tai rodo? Kodėl priimami tokie neadekvatūs ir neapgalvoti sprendimai? Ar tokiu būdu norėta būti išskirtiniais ir tapti trumpiausią šildymo sezoną turėjusiu miestu istorijoje?

Puikiai suprantama, kodėl dauguma žmonių yra nepatenkinti – kai už lango pakankamai šalta, o namuose oro temperatūra nukrinta žemiau komforto lygio, kas daugiau belieka nei įsijungti papildomus šildytuvus, kurie eikvoja elektros energiją ir didina žmonėms tenkančias išlaidas. Nėra ko abejoti, kad šiemet buvo padaryta klaida, iš kurios reikėtų pasimokyti. Nepaisant to, kad kurį laiką orai Vilniuje buvo geri, reikėjo atsižvelgti ir į tolimesnes orų prognozes, kurios tikrai nebuvo labai pozityvios.

Taigi, kiekvienas iš mūsų puikiai suprantame, kad orai yra labai permainingi ir kai kuriais atvejais sunkiai prognozuojami. Jei šiandien už lango matome skaisčiai šviečiančią saulę ir danguje nėra nei vieno debesėlio, jau rytoj galime susidurti su škvalu ir labai nukritusia oro temperatūra. Tai lemia daugybė skirtingų aplinkos veiksnių, kuriems neretai žmonės neturi jokios tiesioginės įtakos. O tai reiškia, kad orus reikia vertinti pakankamai atsargiai ir labai aklai nesivadovauti tuo, kas numatoma po savaitės ar mėnesio. Jei vertinsite orų prognozes, kurios pateikiamos šiandienai – tokia informacija bus kur kas tikslesnė ir leis jums lengviau pasiruošti.

Panašūs straipsniai:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
Facebook Twitter

About Key