Automobilio dazymas

Ką reikia žinoti perkant ir parduodant automobilius?

Didžioji dalis vairuotojų per savo gyvenimą yra pakeitę ne vieną automobilį. Vieni automobilius perka tiesiai iš gamintojo salono, kiti automobilių turguose, treti geriausio varianto ieško skelbimų portaluose, o kai kurie – netgi siunčiasi automobilius iš užsienio. Tačiau tik maža dalis vairuotojų perka naujus automobilius. Didžioji dauguma perka daugiau ar mažiau naudotas transporto priemones. Nusipirkti kelerių metų senumo naudotą automobilį nėra sudėtinga, tereikia nukeliauti iki automobilių turgaus arba nuvažiuoti iki skelbimą į internetą įkėlusio žmogaus. Tačiau patikrinti ar konkretus automobilis yra techniškai tvarkingas, yra žymiai sunkiau.

Būtent dėl šios priežasties, prieš perkant automobilį, verta jį patikrinti autoservise. Profesionalūs mechanikai ne tik aptiks automobilio defektus, tačiau taip pat galės pasakyti ar automobilis buvo patekęs į avariją. Vienas iš būdų, kaip galima tai nustatyti, tai patikrinti dažniausiai įlenkiamų kėbulo detalių dažų storį. Net jei plika akimi ir nesimato, tačiau dažų storis gali skirtis, o tai reikštų, kad automobilis buvo įlenktas. Jei dažų storis skiriasi didžiuliame plote – tai reiškia, kad automobilis galėjo būti patekęs į rimtą avariją. Kaip jau supratote, automobilio dazymas gali paslėpti defektą nuo žmogaus akies, tačiau jis jo nepaslėps nuo specialios technikos.

Žinoma, mes tikrai neteigiame, kad jūs turėtumėte nepirkti tokio automobilio. Jei jis yra techniškai tvarkingas ir perdažytas – tuomet gali jums tarnauti ilgus metus. Tačiau turėdami tokią informaciją, jūs galėsite nusiderėti ir nusipirkti norimą automobilį kur kas pigiau.

Reikia taip pat nepamiršti ir to, kad jei situacija pasikeitė ir jūs esate tas, kuris nori parduoti automobilį, jo technine būkle ir estetine išvaizda pasirūpinti yra būtina. Todėl prieš parduodant automobilį, sutvarkykite visus jo defektus, pašalinkite įbrėžimus ir įlenkimus, o jei reikia – perdažykite. Žinoma, tai kainuos šiek tiek daugiau, tačiau automobilio vertė neabejotinai ženkliai pakils.

Apibendrinant reikėtų pabrėžti, kad kuo daugiau automobilių būsite turėjęs, tuo labiau jų stipriąsias ir silpnąsias vietas pažinsite. Turėdami daugiau žinių apie skirtingus automobilių modelius ir pirkdami kitą automobilį, galėsite priimti kur kas objektyvesnį sprendimą.

Panašūs straipsniai:
 
ADE Body Analyser Scale BA 1300 TABEA Maximum weight (capacity) 180 kg, Accuracy 100 g, Memory function, 12 user(s), Grey
 
Huawei FLIP P20 LITE dėklas Pink
 
Apple iPhone 8 Plus Space Grey, 5.5 “, LED-backlit IPS LCD, 1080 x 1920 pixels, Apple, A11 Bionic, Internal RAM 3 GB, 64 GB, Single SIM, Nano-SIM, 3G, 4G, Main camera Dual 12+12 MP, Secondary camera 7 MP, iOS, 11, 2691 mAh
 
LG Q6 5.5“ Qualcomm Snapdragon 435/3GB/32GB/3G_4G Android 7.1.1 Black Mobilus telefonas
Facebook Twitter

About Key